Kalkulator kredytu hipotecznego

Kalkulator kredytu hipotecznego

Kalkulacja kredytu hipotecznego

kalkulator kredytu hipotecznego

Zanim podejmiemy decyzje odnośnie wyboru kredytu hipotecznego, warto rozeznać się w ofertach , które aktualnie znajdują się na rynku. Przede wszystkim trzeba się zastanowić nad celem kredytu, jak długo chce się go spłacać oraz jakimi środkami się dysponuje. Jak wykorzystać do tego kalkulator kredytu hipotecznego? O tym za chwile.

Przed podpisaniem umowy na kredyt hipoteczny warto szczegółowo zapoznać się zarówno z ofertą jak i z umową. W zależności od tego, czy kredyt będzie złotówkowy czy w obcej walucie, musimy zwrócić uwagę na to, czy występują duże różnice pomiędzy kursami kupna i sprzedaży oraz na jakiej podstawie bank je ustala.

Jedną z ciekawych kwestii, na którą warto zwrócić w tym miejscu uwagę jest kredyt refinansowany. Pozwala on na zmianę warunków pierwotnego kredytu, poprzez zaciągnięcie nowego w innym banku. Jest to dobra opcja dla tych wszystkich, którzy wzięli kredyt, z którego nie są zadowoleni. Nowy kredyt hipoteczny pozwala nie tylko na zmianę warunków kredytowych, ale na zmniejszenie lub zwiększenie ilości rat, oraz długości okresu kredytowego.

Kredyt refinansowany jest jednak ostatecznością. Aby bezpiecznie i świadomie podjąć decyzję na temat kredytu hipotecznego, warto zwrócić się do doradcy finansowego. Zadaniem doradcy jest porównanie kredytów różnych banków i wybranie najlepszego dla przyszłego kredytobiorcy. Co najważniejsze wybór kredytu powinien nastąpić w sposób bezstronny, dzięki czemu można mieć pewność, że podejmie się słuszną decyzję.

Jeśli kredyt hipoteczny został wybrany, można pokusić się o negocjowanie warunków umowy. Największą szansę na to mają osoby zaciągające duże zobowiązania oraz ci, którzy posiadają wysokie dochody. Jeżeli kredytobiorca nie zalicza się do żadnej z wymienionych grup, ale zaciąga kredyt w banku, w którym jest stałym klientem, również może liczyć na preferencyjne warunki.

Sprawdzając warunki umowy kredytu hipotecznego trzeba zwrócić uwagę na realny koszt zobowiązania. Jeśli całość tego, co zarabia bank przekroczy 2 procent, wówczas nie warto zaciągać kredytu. Dodatkowo trzeba sprawdzić, czy bank przewiduje możliwość karencji rat, wakacje kredytowe oraz czy w okresie kredytowania będzie wymagał nowych potwierdzeń odnośnie wysokości dochodów.

W zależności od zdolności kredytowej bank może zaproponować spłatę kredytu w ratach stałych lub malejących. W jednym i w drugim przypadku trzeba sprawdzić jak kształtuje się spłata kapitału oraz odsetek przez cały okres kredytowania.

Jeśli dokonujemy zakupu mieszkania na rynku pierwotnym, dobrze się dowiedzieć w jaki sposób bank będzie regulował zobowiązania u dewelopera. Lepiej będzie, jeśli całość należności będzie wypłacana w transzach, gdyż jest to lepsze zabezpieczenie transakcji.

Z reguły jest tak, że wpis do hipoteki następuje w miarę szybko. Warto się jednak zorientować jak zachowa się bank, gdy w sądzie będzie się przeciągać sprawa wpisu hipoteki do księgi wieczystej mieszkania. Może się zdarzyć, że bank będzie wymagał dodatkowych zabezpieczeń w postaci żyrantów lub kolejnego ubezpieczenia. Ostatecznością może być nawet wypowiedzenie umowy kredytowej i konieczność jego natychmiastowej spłaty.

Zanin podejmie się decyzję na temat kredytu dobrze jest zapoznać się z ofertami kilku banków, aby mieć pewność, że dokonaliśmy dobrego wyboru. W tym celu warto wykorzystać kalkulator kredytu hipotecznego dostępny na naszej stronie (patrz wyżej).

Kalkulatory kredytów hipotecznych – najczęściej zadawane pytania:

1) Czym jest kalkulator kredytowy hipoteczny?

Kalkulator  pozwala w prosty i szybki sposób wyliczyć wysokość rat kredytu w poszczególnych bankach. Wyniki porównania są przedstawione w postaci przejrzystego rankingu w kolejności od najniższej do najwyższej raty.

2) Jak działa kalkulator kredytu hipotecznego?

Dzięki współpracy z naszymi partnerami mamy dostęp do aktualnej oferty wszystkich banków, co pozwala na obliczenie raty kredytu w każdej z instytucji finansowych, a w dalszej kolejności do przedstawienie wyników porównania w postaci czytelnego rankingu.

3) Jak otrzymać najtańszy kredyt hipoteczny?

Po skorzystaniu z kalkulatora i wyświetleniu wyników porównania, mamy ogólny pogląd na ofertę kredytową. W większości przypadków najlepsze oferty będą zbliżone, ale wyświetlane wyniki nie są wiążącą ofertą, dlatego zachęcamy do kontaktu z bankiem za pomocą formularza kontaktowego. Dzięki temu mamy możliwość poznania bardziej szczegółowej oferty i zadaniu pytań.

4) Czy wypełnienie formularza kontaktowego z bankiem jest wiążące?

Absolutnie nie. Formularz kontaktowy służy wyłącznie naszej wygodzie i uproszczeniu dotarcia do klienta pracowników konkretnego banku. Po wypełnieniu formularza przedstawiciel banku zadzwoni do Nas w przeciągu 48h, ale w każdej chwili możemy się rozmyślić i poinformować o tym konsultanta bez żadnych konsekwencji.

Banki