Kalkulacja rat kredytów hipotecznych

Poznaj całkowitą kwotę do zapłaty
1

Jak odszukać najtańszy kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny kalkulator     Pomimo zdecydowanie mniejszej dostępności kredytów hipotecznych, w dalszym ciągu całkiem spora grupa Polaków stara się o tak uzyskane pieniądze na sfinansowanie zakupu wymarzonego domu czy mieszkania. Oczywiście wymagania dla kredytobiorców są o wiele większe niż jeszcze kilka lat temu, przez co powinniśmy się o wiele lepiej przygotować do procesu składania wniosku i oceny naszej zdolności kredytowej.

Lecz nawet najlepsze przygotowanie nie pomoże nam w przyszłej spłacie zobowiązania. Z tego właśnie powodu tak istotne jest znalezienie najlepszego kredytu hipotecznego, w którym koszty ubezpieczenia będą niskie lub zerowe a prowizja najniższa z możliwych. Nie jest to proste biorąc pod uwagę, że na naszym rynku działa kilkadziesiąt banków komercyjnych.

Poniżej przedstawiamy  kilka sposobów na znalezienie najmniej kosztownego kredytu hipotecznego na rynku.

1) Kredyt hipoteczny kalkulator – porównywarka

W dobie internetu popularne stają się strony internetowe, na których w szybki sposób możemy znaleźć potrzebne nam informacje. Tak też działa kredyt hipoteczny kalkulator, którego zadaniem jest znalezienie najlepszej oferty w zależności od wprowadzonych parametrów. Najczęściej musimy podać oczekiwaną kwotę kredytu, wartość nieruchomości którą kupimy oraz czas trwania umowy. W kilku przypadkach wprowadzić możemy też dodatkowe informacje.

W ten sposób otrzymujemy wyniki orientacyjne, od których możemy rozpocząć poszukiwanie najlepszego dla nas rozwiązania. Kredyty hipoteczne różnią się od siebie niekiedy bardzo mocno. Wpływ na to ma głównie bieżąca polityka banków. Jeśli jednego miesiąca któryś bank zdecydowanie ogranicza akcję kredytową to nie oznacza, że w kolejnym miesiącu będzie identycznie – często sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie za czym najszybciej nadążają właśnie tego typu strony internetowe. Powinny być one integralną częścią współpracy z doradcą finansowym dzięki czemu wiemy, w jakich ramach możemy się poruszać.

Trzeba jednak pamiętać też o tym, że kredyty hipoteczne prezentowane w porównywarkach wybierane są na podstawie określonych parametrów i są to jedynie wartości orientacyjne. Rzeczywiste wyniki mogą się czasem różnić od tych prezentowanych na stronie internetowej. Dokładne warunki kredytu otrzymamy po skontaktowaniu się z pracownikiem banku.

2) Profesjonalny doradca finansowy

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalisty. Na naszym rynku doradcy finansowi wynagradzani są nie bezpośrednio z naszych pieniędzy lecz otrzymują prowizję od sprzedanych produktów. Z tego właśnie powodu spokojnie możemy korzystać z oferty firm takich jak Open Finance, Doradcy 24 czy Expander – dzięki nim jesteśmy w stanie jednocześnie złożyć wniosek kredytowy do wielu banków jednocześnie nie obniżając naszej zdolności kredytowej wieloma zapytaniami.

W ten sposób otrzymamy też kilka lub czasem nawet kilkanaście ofert, spośród których będziemy mogli wybrać najlepsze dla nas rozwiązanie. Doradca finansowy pomoże nam zrozumieć niektóre terminy, których sami nie znamy a dodatkowo poradzi, czy lepsze dla nas jest zdecydowanie się na nieco wyższą prowizję i niższą marżę czy odwrotnie.

Musimy też pamiętać, że w ten sposób docieramy do wielu banków jednocześnie. Jeśli zaś samodzielnie chodzilibyśmy od placówki do placówki, to czas poświęcony na znalezienie najlepszego produktu wydłużyłby się niesamowicie.

3) Rankingi kredytów hipotecznych

Co jakiś czas w prasie i mediach internetowych pojawiają się rankingi, w których dziennikarze starają się znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny dostępny aktualnie na rynku. Oczywiście takie próby skazane są na niepowodzenie, bowiem każdy klient traktowany jest indywidualnie i nawet niewielkie zmiany w dochodach mogą gwałtownie zmniejszać lub zwiększać naszą zdolność kredytową czy możliwą do osiągnięcia marżę kredytową.

Nie mniej jednak możemy je traktować orientacyjnie jako ciekawe wskaźniki. Jako informację dodatkową, obok innych źródeł. Musimy pamiętać, że przeciętny kredyt hipoteczny w takich rankingach jest szukany na podstawie określonych danych. Oznacza to, że dziennikarz wysyła prośbę o oszacowanie raty i kosztów kredytu do wielu banków dla teoretycznej osoby.

Może to być na przykład trzydziestoletni singiel zarabiający 5000 złotych netto i nie posiadający zobowiązań czy małżeństwo z dwójką małych dzieci zarabiających łącznie 6000 złotych netto. Innym sposobem jest wskazywanie kwoty kredytu i okresu i analizowanie osiągniętych wyników. Często w jednym artykule poruszane są co najmniej dwa różne teoretyczne modele co pozwala czytelnikom na ustosunkowanie się do podawanych informacji.

Niektóre banki premiują bowiem klientów dobrze zarabiających zdecydowanie silniej niż inne. Wskazania znajomych Warto też skorzystać z bezpośrednich relacji osób, które niedawno korzystały z ofert banków starając się o kredyt hipoteczny. W ten sposób możemy porównać oferowaną nam marżę z tą, jaką osiągną nasz kolega z pracy czy koleżanka ze szkoły. Choć informacje te nie będą dokładne i reprezentatywne, to jednak na żywym przykładzie możemy dowiedzieć się, jak wygląda współpraca z kolejnym doradcą finansowym czy bankiem.

Kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem które zaciąga się na bardzo długi okres, musimy więc pamiętać nawet o najdrobniejszych szczegółach. Przeniesienie zobowiązania niekoniecznie musi być łatwe i tanie, trzeba więc wybrać z głową. W tym mogą zdecydowanie pomóc subiektywne opinie osób nam znajomych.

Kredyt hipoteczny kalkulator

Kredyt hipoteczny kalkulator obliczy wysokość raty kredytu hipotecznego, przy ogólnym założeniu „raty malejącej lub raty stałej. Pierwsze co musimy zrobić, to podać: kwotę kredytu (w złotych), oprocentowanie (w procentach), okres spłaty kredytu (w latach), wysokość prowizji (w procentach) i kwotę na jaką chcemy zaciągnąć kredyt. Kolejnym krokiem jest skorzystanie z opcji „oblicz”, po czym kredyt hipoteczny kalkulator wyliczy kwotę pierwszej i ostatniej raty, koszt kredytu hipotecznego, prowizję dla banku i łączną kwotę do spłaty.

Kredyt hipoteczny kalkulator posiada również zestawienie najlepszych ofert kredytów, które znajdują się tuż pod wcześniejszymi wyliczeniami. Porównanie kredytów hipotecznych to zestawienie, które umożliwia w przejrzysty sposób odszukanie najkorzystniejszej oferty, w szczególności ze względu na takie dane jak: RRSO, prowizję czy wysokość raty.

Sprawdź również porównywarkę: kalkulator kredytowy hipoteczny

porównaj kredyty hipoteczne w bankach

PORÓWNYWARKA