Kredyt na 0% jest możliwy? Tak, jeśli to oferta promocyjna

W ofertach banków zdarzają się kredyty na 0% i mimo że wiele z nich ma w sobie ukryte koszty, to są też takie, do których nie dopłacisz ani 1 złotówki. Złowienie takiej oferty należy jednak uznać za trudne, bo banki nieczęsto chwalą się tego typu promocjami.

Kredyty na 0% naprawdę istnieją, dobrze poszukaj

Liczba kredytów z RRSO na poziomie 0% jest wyraźnie ograniczona, ale to jeszcze nie znaczy, że takie produkty w ogóle nie istnieją. Zdarzają się okresowe promocje, dzięki którym klienci banku mogą zaciągnąć od kilkuset do nawet kilku tys. złotych w zasadzie za darmo. I tak np. pobierając 1000 złotych na okres 3 miesięcy bank zobowiąże cię do spłacania raty w wysokości 333,33 złotych. Przy kredytach na 0% wiele instytucji określa 1 podstawowy warunek, tj. konieczność zawarcia podstawowej polisy ubezpieczeniowej, której wartość nie przekracza jednak więcej niż kilkudziesięciu złotych.

Czy bank zarabia na kredycie 0%?

W momencie kiedy zawierasz umowę na kredyt 0% bank nie zarabia na tej współpracy, ale liczy, że w przyszłości być może skorzystasz z jego pozostałych produktów. Część z banków zawiera w umowach, że do obsługi kredytu będziesz musiał założyć w banku podstawowy rachunek rozliczeniowy i mimo że za jego obsługę też nie zapłacisz, to istnieje realne prawdopodobieństwo, że nie zamkniesz go po spłacie zobowiązania, a w przyszłości być może będziesz obracał na nim większymi lub mniejszymi środkami. Bank mógłby liczyć też na zysk, gdybyś tak zaciągniętego zobowiązania nie spłacił na czas. Kredyty na 0% należy zatem traktować jako promocję banku, który liczy, że dając do przetestowania swój produkt buduje dobrą pozycję na rynku i wzmacnia wiadomość swojej marki wśród potencjalnych klientów.

Upewnij się, że za kredyt na 0% na pewno nic nie zapłacisz

Należy jednak przyjąć, że kredyty na 0%, w których nie ma żadnych ukrytych kosztów poza podstawowym ubezpieczeniem to rzadkość, dlatego zanim podpiszesz umowę zaproponowaną przez bank, dokładnie zapoznaj się z tabelą opłat i prowizji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *