[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Tekst”]

Czy możemy dostać kredyt przez internet, bez wychodzenia z domu? Odpowiedź brzmi TAK. Wiele jednak zależy od kredytu jaki nas interesuje, oraz od banku który oferuję kredyt przez internet.

Zacznijmy od od kredytu hipotecznego. Jest to szczególna forma kredytu, która wiąże się z zastawem nieruchomości i dlatego generuje konieczność załatwiania dodatkowych formalności jeśli chce się uzyskać taki kredyt. Dlatego też obecnie otrzymanie takiego kredytu przez Internet jest niemożliwe. W sieci można jednak sprawdzić swoją zdolność kredytową i uzupełniają informacje o sobie uzyskać informacje od pracownika banku jaka oferta kredytowa może być nam przedstawiona. Następnie po jej przeanalizowaniu można już udać się do instytucji bankowej i tam załatwiać poszczególne formalności, które wiążą się również z przedstawieniem stanu nieruchomości bądź też odpowiedniego projektu z kosztorysem jeśli w grę wchodzi budowa domu.

Zupełnie inaczej wygląda tak kwestia jeśli chodzi o kredyty gotówkowe. W tym przypadku Internet rzeczywiście stał się wyjątkowym udogodnieniem, które sprawiło, że uzyskanie kredytu jest dużo łatwiejsze. Również to zagadnienie podzielić można na dwie grupy, uzależnione tym jaka instytucja będzie udzielać kredytu.

Jeśli chodzi o banki to obecnie starają się one znacząco ułatwić procedurę uzyskiwania kredytów. W tej chwili Internet jest miejscem, gdzie w każdym banku na specjalnej platformie można złożyć wstępny wniosek o kredyt. Po uzupełnieniu danych osobowych i odpowiednich informacji o zarobkach można rozpocząć procedurę weryfikacyjną, która w ciągu dni roboczych trwa kilkanaście minut. Już po tym czasie dostajemy wstępną odpowiedź, czy możemy otrzymać kredyt oraz jaka jego wysokość jest nam proponowana. Kolejny krok procedury jest już uzależniony od tego na co się zdecydujemy. Można z jednej strony udać się do banku na podpisanie umowy lub też zamówić kuriera, który przywiezie umowę na nasz adres i w jego obecności ją podpiszemy po czym w krótkim czasie na koncie znajdą się pieniądze.

Niektóre banki wprowadzają jeszcze większą wygodę i pozwalają na to, by rzeczywiście otrzymać kredyt przez internet. Można bowiem podpisać umowę za pomocą specjalnego systemu bankowego jeśli w danym banku mamy konto. W ten sposób unikamy wyjścia do banku oraz nie musimy czekać na kuriera. Podpisujemy umowę w systemie transakcyjnym po czym w krótkim czasie pojawiają się na naszym koncie oczekiwane pieniądze.

Druga forma uzyskiwania kredytu związana z para bankami jest podobna. Te instytucje również oferują weryfikację przez Internet, która jest równie szybka jak w banku. Instytucje te mają jednak mniejsze wymagania wobec klienta i dlatego otrzymanie tam kredytu jest łatwiejsze. Po pozytywnej weryfikacji można podpisać umowę przywiezioną przez kuriera po czym przesyłane są nam pieniądze na osobiste konto. Tutaj również jest więc możliwe otrzymanie kredytu bez wychodzenia z domu.

Podsumowując można stwierdzić, że obecnie otrzymanie kredytu przez internet jest dużo łatwiejsze. Jeśli chodzi o odpowiedź na postawione wcześniej pytanie można odpowiedzieć na nie twierdząco. Kredyt gotówkowy w dzisiejszych czasach można uzyskać przez Internet, bez wychodzenia z domu.
[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *