W naszym zabieganym społeczeństwie trudno znaleźć czas na pójście do banku i stracenie tam nawet kilku godzin. Niekończąca się kolejka i rosnąca frustracja szybko powoduje, że wychodzimy, niczego nie załatwiając. A przecież tak wiele rzeczy jest dziś dostępnych online. Możemy robić zakupy, czytać książki, a nawet spotykać się ze znajomymi za pośrednictwem Internetu. Możemy także wziąć kredyt przez internet bez wychodzenia z domu.

Jak wziąć kredyt przez internet bez wychodzenia z domu?

W celu zaciągnięcia kredytu online wchodzimy na stronę internetową interesującego nas banku i szukamy odpowiedniej opcji. Jeśli znajdziemy taką ofertę i będzie ona dla nas zadowalająca, możemy przystąpić do działania. Niezbędne będzie posiadanie zdjęcia lub skanu zaświadczenia o wysokości dochodu, które wystawi nam pracodawca. Jeśli nie chcemy czekać na zaświadczenie, możemy przesłać wybranemu bankowi wyciąg z konta bankowego, który również poświadczy o naszych zarobkach. Procedury banków nieznacznie się różnią, lecz po załatwieniu wszystkich formalności bank wysyła do nas umowę elektroniczną lub kuriera.

Który bank wybrać?

Może się jednak zdarzyć, że nie będziemy wiedzieć, który bank oferuje najniższe oprocentowanie, i jak dokonać właściwego wyboru. Znajdziemy mnóstwo rankingów internetowych – warto przejrzeć kilka z nich i zasugerować się tym, jak wiele razy przewija się w nich nazwa danego banku. Możemy również skorzystać z pomocy doradcy finansowego. Pytając na forum internetowym, nie mamy pewności, że nie trafimy na reklamodawcę któregoś z banków. Profesjonalna pomoc finansowa jest dostępna online, lecz trzeba być ostrożnym i wcześniej zasięgnąć opinii. Przyjrzyjmy się z bliska, co oferują nam najpopularniejsze banki.

BGŻ BNP PARIBAS (iGotówka)

Kredyt w BGŻ został nagrodzony certyfikatem direct.money.pl. Korzystając z usług Banku BGŻ, wypełniamy krótki formularz i czekamy na kontakt z konsultantem (możemy wybrać dogodną porę kontaktu), który pomoże nam dopełnić formalności i przekaże wstępną decyzję kredytową. W ofercie Banku znajdziemy:

 • oprocentowanie stałe: 0% – 9,99% w zależności od ubezpieczenia kredytu i długości okresu okredytowania
 • okres okredytowania – od 6 miesięcy do 7 lat
 • kredyt do 10 000 zł bez wizyty w oddziale Banku, wyższa kwota (do 120 000 zł) wiąże się z odwiedzeniem placówki
 • dostęp do symulacji kredytowej na stronie internetowej Banku

T-MOBILE

Popularna sieć telefoniczna również oferuje kredyty internetowe. Jak w powyższym przypadku, po wypełnieniu formularza kontaktuje się z nami konsultant w celu weryfikacji danych oraz przedstawienia szczegółowych warunków. Umowę można zawrzeć już w trakcie rozmowy.

 • kredyt do 20 000 zł możliwy do zawarcia w trakcie rozmowy, wyższa kwota wiąże się z wizytą kuriera
 • 150 000 zł bez wymaganego zabezpieczenia
 • oprocentowanie od 4,90% (z ubezpieczeniem) do 6,90% (bez ubezpieczenia)

ALIOR BANK

Alior Bank nie wymaga od nas przesyłania zaświadczenia o dochodach, a środki mogą znaleźć się na naszym koncie już w ciągu doby. Ponadto:

 • oprocentowanie od 5%
 • przy spłacie w ciągu 6 miesięcy zwracane są odsetki

MBANK

Jak w powyższych przypadkach, zaciągnięcie kredytu na niższą kwotę jest możliwe całkowicie bez wychodzenia z domu.

 • oprocentowanie od 6,79% do 8,99%
 • do 20 000 zł bez wychodzenia z domu, powyżej tej kwoty konieczna jest wizyta w oddziale Banku
 • przelew nawet w 15 minut od zawarcia umowy
 • symulacja kredytowa dostępna na stronie internetowej mBanku
 • okres spłaty nawet do 8 lat

GET IN BANK (iKredyt)

Po złożeniu wniosku i otrzymaniu wstępnej decyzji kredytowej zostaniemy poproszeni o wykonanie przelewu weryfikującego naszą tożsamość w kwocie 1 zł (kwota zostanie nam zwrócona po dokonaniu formalności, niezależnie od wyniku weryfikacji). Następnym krokiem jest zawarcie umowy.

 • kredyt od 500 zł do 10 000 zł
 • okres okredytowania wynosi od 3 do 36 miesięcy
 • oprocentowanie do 10%, z ubezpieczeniem oprocentowanie obniżone o 3%

Zanim weźmiesz kredyt

Każdemu bankowi zależy na przyciągnięciu klienta i przedstawieniu jak najlepszej oferty. Jeśli takiej nie posiada, zostawia stworzenie zachęcającej reklamy profesjonalistom. Zawsze należy zwracać uwagę na wszelkie „od”, zawarte w ofertach, oraz gwiazdki, odsyłacze i to, co jest zapisane małym druczkiem. Jeśli boimy się wziąć odpowiedzialność finansową, warto udać się na konsultację do doradcy finansowego, który nie jest reprezentantem żadnego banku, a posiada ogromną wiedzę na temat wszelkich kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *