Pożyczkę przez Internet, bardzo szybko i bez wychodzenia z domu można uzyskać zarówno w firmie pożyczkowej jak i w banku. Do tej pory najszybsze w temacie rozpoznawania wniosku i przyznawania pożyczki były bez wątpienia firmy pożyczkowe.

Ostatnio coraz więcej banków zaczyna również udzielać pożyczki przez Internet, upraszczając formalności, usprawniając procedury i przyspieszając przyznawanie pożyczki. Oczywiście procedura przyznawania pożyczki przez bank i przez firmę pożyczkową, niby finalnie kończy się tym samym czyli przyznaniem pożyczki, ale już sposób rozpatrywania, wymogi i weryfikacja potencjalnego klienta w banku i w firmie pożyczkowej jest diametralnie różna.

Bank przydziela pożyczkę w wyższej kwocie i na dłuższy okres spłaty nawet do 10 lat, w firmie pożyczkowej kwota jest zdecydowanie niższa i okres spłaty również i na ogół tylko w nielicznych firmach wynosi maksymalnie do dwóch lat.

Bank sprawdza możliwości kredytowe klienta, jego historię kredytową, brak zaległości w spłacaniu kredytów, brak negatywnych wpisów w BIK lub/i w KRD, posiadane źródła dochodu i ocenia możliwości spłaty kredytu. Firmy pożyczkowe nie wymagają większości tych danych a niektóre wręcz reklamują się, że udzielają pożyczek na spłatę zaległości kredytowych bez sprawdzania i żadnych dodatkowych zaświadczeń.

Generalnie RRSO w przypadku internetowych pożyczek w firmach pożyczkowych jest o wiele wyższe niż w przypadku internetowych pożyczek w bankach.

Rozpatrywanie wniosku o pożyczkę internetową w firmie pożyczkowej trwa od kliku do maksymalnie 1 godziny. W przypadku banku okres ten jest znacznie dłuższy

Jakie warunki trzeba spełnić by otrzymać pożyczkę internetową w firmie pożyczkowej na konto w banku?

  1. Należy być pełnoletnim i posiadać polskie obywatelstwo
  2. Wykazać posiadanie źródła dochodu
  3. Należy posiadać konto w polskim banku, może to być konto zarządzane bezpośrednio przez klienta przez internet
  4. I oczywiście posiadać dostęp do internetu

Przed przystąpieniem do wypełniania wniosku o pożyczkę należy zapoznać się nie tylko z wysokością oprocentowania, RRSOale również z warunkami naliczania dodatkowych opłat zarówno w przypadku starania się o pożyczkę jak również w przypadku spóźnień czy nieterminowych spłat. Wszystko to w celu uniknięcia różnych „niespodzianek” na ogół tych przykrych dla klienta, które mogą się pojawić już po przyznaniu pożyczki a które przeważnie wynikają z niedoinformowania albo niezbyt starannego zapoznania się z regulaminem przyznawania pożyczki.

Generalna zasad jest taka, że w przypadku jakichkolwiek pożyczek czy kredytów niezależnie czy są udzielane przez bank czy przez firmę pożyczkową, należy dochować szczególnej staranności w zapoznaniu się z warunkami udzielania pożyczki, jej spłaty i wszystkimi dodatkowymi warunkami dotyczącymi opłat, prowizji czy kar w przypadku nieterminowych spłat.

Jak wygląda procedura przyznawania pożyczki?

  1. W porównywarkach internetowych znajdujemy propozycję firm, które udzielają pożyczki przez Internet. Warto to sprawdzić i porównać, ponieważ niektóre firmy pożyczkowe dla nowych klientów proponują darmowe pożyczki, czyli pożyczki bez naliczania żadnych kosztów w tym także
  2. Wybieramy odpowiadającą nam firmę, wchodzimy na jej stronę na której znajduje się wniosek o pożyczkę do wypełnienia. Na niektórych stronach firm znajdują się symulatory dzięki którym możemy sprawdzić jak będzie wyglądała wysokość raty w zależności od okresu trwania pożyczki i jej wysokości
  3. Wypełniamy wniosek wpisując wymagane dane osobowe, adresowe, numer konta bankowego, telefonu komórkowego i adres e-mail. Podajemy również wymagany sposób weryfikacji podanych przez nas danych. Jeżeli mamy swój profil na portalach społecznościowych wypełnienie wniosku jest jeszcze prostsze gdyż część danych jest pobierana z tych portali.
  4. Wysyłamy wniosek i decyzje kredytową w zależności od firmy otrzymujemy w ciągu kilkunastu minut e-mailem lub SMS-em.
  5. Podpisujemy umowę w placówce firmy lub przez Internet jeżeli jesteśmy klientem tej firmy.
  6. Na podane konto bankowe zostaje przelana kwota pożyczki, którą od tej pory możemy już dysponować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *