Ranking kredytów hipotecznych

Większość z nas przywykła już do tego, że zawsze w każdej sytuacji, kiedy potrzebny jest nam kredyt, jakaś niewielka pożyczka, albo mamy nadmiar pieniędzy do ulokowania na lokacie, aktualną ofertę banków sprawdzamy prze Internet. W sieci istnieją specjalne strony takie jak ta, na których można porównywać wiele ofert z różnych banków.

Jednym z takich przydatnych narzędzi jest ranking kredytów hipotecznych, który na pierwszy rzut oka w zasadzie taki sam, jak wszystkie inne tego typu zestawienia, ale musimy zdawać sobie sprawę, że kredyty hipoteczne to sprawa skomplikowana i nie da się jej opisać w prosty sposób jedną cyferką.


Musimy zdawać sobie sprawę iż, ranking kredytów hipotecznych nie da nam stuprocentowej pewności, który kredyt hipoteczny jest dla nas najlepszy. Jest on jednak w stanie powiedzieć nam na pewno, który jest ponad wszelką wątpliwość nieodpowiedni oraz wskazać grupę takich produktów finansowych, które mogą nam bardziej odpowiadać. Rankingi tego typu, a w szczególności dotyczące kredytów hipotecznych dają ogólny obraz, jednak nie możemy bezgranicznie im ufać, ponieważ wysokość raty po rozmowie z doradcą banku może się różnić (na wysokość raty kredytu hipotecznego ma wpływ wiele czynników)

Na sam początek warto jest wziąć po uwagę wysokość opłat, które ponosi się zaraz na początku umowy kredytowej. Wśród tych elementów najważniejsza jest prowizja, czyli procentowe potrącenie z sumy kredytu. Każdy ranking kredytów hipotecznych taką informację będzie posiadał. Jeśli do tego sprawdzimy jeszcze wysokość oprocentowania, będziemy mieli już całkiem niezłą wiedzę o potencjalnych opcjach kredytowych.

Zawsze jednak musimy pamiętać, że żaden ranking kredytów hipotecznych nie będzie w stanie rozpoznać wszystkich szczegółów dotyczących warunków ubezpieczenia czy różnicy w wysokości rabatów w zależności od wysokości wkładu własnego, a ich znaczenie może być w niektórych przypadkach całkiem spore. Dlatego sugerujemy sprawdzać ofertę poprzez rankingi, ale aby poznać faktyczną wysokość raty, proszę skontaktować się z pracownikiem banku i umówić na rozmowę.

Bardzo dobry materiał filmowy na temat kredytu hipotecznego od Macieja Samcika: