Ranking leasingu

Słowo leasing, pochodzi od angielskiego słowa lease i oznacza „wydzierżawić” lub „wynająć”. Leasing jest to umowny stosunek cywilnoprawny, w ramach którego jedna ze stron, czyli leasingodawca, przekazuje drugiej – leasingobiorcy, prawo do korzystania z jakiegoś dobra materialnego. Dobrami takimi mogą być na przykład nieruchomości, obiekty konsumpcyjne oraz obiekty inwestycyjne, a sama transakcja najczęściej dokonywana jest między bankiem a osobą prywatną lub firmą. Leasing  zostaje dokonany na określony czas oraz zgodnie z ustalonymi opłatami.


Obecnie coraz więcej osób korzysta z ofert leasingowych – nie wymagają one dużego zaangażowania własnego kapitału, umożliwiają rozliczenia podatkowe oraz optymalizują obciążenia podatkowe. Jednak, jak wszystkie umowy podejmowane bez uprzedniego zapoznania się z rynkiem ofert, mogą być niebezpieczne i prowadzić do kłopotów finansowych.

Porównaj zanim zdecydujesz się na leasing

Przed podjęciem leasingu warto porównać wszystkie oferty. W tej sytuacji bardzo pomocny może okazać się ranking leasingu. To ciekawa oferta dla wszystkich osób zainteresowanych tym tematem, jak i myślących konkretnie o wydzierżawieniu od banku jakiegoś dobra materialnego. Korzystanie z rankingów leasingu jest banalnie proste – na podstawie informacji wprowadzonych przez leasingobiorcę do kalkulatora kredytowego, takich jak – przedmiot leasingu (którym jest na przykład nieruchomość lub samochód) i jego cena, proponowane opłaty czy okres leasingu, porównywarki zestawiają ze sobą oferty wszystkich banków. W ten sposób powstaje ranking leasingu. Leasingobiorca może wybrać więc najkorzystniejszą dla siebie ofertę.

Czy wyniki porównania są wiarygodne?

Podstawowym pytaniem jakie zdaje sobie z pewnością większość osób, które z leasingiem nie miały poprzednio styczności jest to, czy rankingi leasingu są wiarygodne? Porównywarki te korzystają z najaktualniejszej bazy danych wielu banków – dzięki temu mamy pewność, że informacje podawane przez rankingi są prawdziwe, a faktyczne propozycje banków podobne do tych przedstawionych a rankingu. Warto jednak przed zdecydowaniem się na konkretną ofertę, osobiście zaciągnąć informacji od przedstawicieli poszczególnych banków – w tym właśnie pomóc nam może ranking leasingu, który pokaże jakie banki mają dla nas najkorzystniejszą propozycję, a których oferty nie będą dla nas satysfakcjonujące.