Wakacje z kredytu gotówkowego, czy ze wsparciem ratalnym? Odpowiedź jest jednoznaczna

Pierwsze słoneczne dni to już dobry czas, aby zarezerwować wolny termin w pracy i zacząć rozglądać się po ofertach biur podróży. Jeśli nie udało ci się odłożyć własnych oszczędności na 7-dniowy urlop za granicą, z pomocą przyjdzie bank. Pytanie tylko, czy wakacyjny wyjazd z kredytu to rzeczywiście dobry pomysł.

wakacje z kredytem

Jaki kredyt na urlop lub wakacje?

Zanim zdecydujesz się na zakup najdroższej oferty biura podróży na 14-dniowy wypad do Tajlandii, upewnij się, czy twój domowy budżet udźwignie tak duże obciążenie finansowe w kolejnych miesiącach. Jeśli nie zdążyłeś zebrać tych kilku tys. złotych na czas, to być może warto byłoby pomyśleć o mniej kosztowym wypadzie w polskie góry?

Niezależnie od decyzji, wakacyjny urlop możesz sfinansować na 1 z 2 różnych sposobów.

1. Płatność ratalna przy współpracy z biurem podróży

Planujesz wyjazd na wakacje z biurem podróży? Pewnym rozwiązaniem mogą okazać się zakupy ratalne. Musisz wiedzieć jednak, że wakacje sfinansowane przez pośrednika to w tej branży zdecydowanie najdroższe rozwiązanie.

Oferty wakacji za 0% zdarzają się naprawdę rzadko, a jeśli już pojawiają się w ofertach, biura turystyczne i tak dopiszą do ostatecznego rachunku kilka polis ubezpieczeniowych i za wyjazd zapłacisz więcej niż, gdybyś zaciągnął pożyczkę bezpośrednio w banku.

2.Kredyt gotówkowy na dowolny cel

Koszty zagranicznego wyjazdu możesz sfinansować z kredytu gotówkowego. Biorąc pod uwagę, że rzeczywiste oprocentowanie standardowego kredytu na dowolny cen (w naszym przypadku: wakacji) sięga około 18-20%.

Zakładając, że wybierasz się na urlop ze swoim partnerem, a każde z was płaci po 3,500 złotych, to korzystając z naszego kalkulatora kredytowego liczymy:

  1. RRSO (właściwe oprocentowanie): 18%,
  2. spłata w ciągu 12 miesięcy,
  3. łączna kwota 7,000 zł (dwie osoby).

Odsetki z kwoty 7,000 złotych wyniosą 701 złotych, co daje łącznie 7,701 złotych za cały wakacyjny urlop.

Przy założeniu, że wybierasz raty równe, miesięcznie będziesz musiał spłacać 642 zł miesięcznie.

Gdybyś o wakacjach pomyślał odpowiednio wcześnie, to żeby uzbierać 7,000 zł na swoim rachunku osobistym, każdego miesiąca musiałbyś spłacać nieco ponad 583,33 zł, a to o 58,66 zł mniej niż w przypadku kredytu gotówkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *